Przejdź do głównej zawartości

Niezapominajka


Ciąża tak szybko mija... Początkowo wydaje się że 9 miesięcy to kawał życia, w natłoku wrażeń okazuje się jednak, że miesiące biegną jeden za drugim.
Jak zachować w pamięci ten niesamowity okres?

http://marzenakowal-artstudio.blogspot.com/Moje metody na ciążowe pudło pełne przypominajek :)
  1. kolekcjonuj wyniki badań i zdjęcia z usg - te ostatnie to niesamowita pamiątka, będziesz za każdym razem wzruszać się kiedy wyjmiesz je z "ciążowego pudła", szczególnie usg 3D i 4D silnie działają na wyobraźnię.
  2. zrób kopię karty ciąży - świetnie widać tam jak zmieniała się Twoja waga i ogólny stan ciała. Niestety w szpitalach często są one zabierane przed porodem i odzyskanie karty może być niemożliwe. 
  3. rób sobie zdjęcia. Nawet jeśli nie przewidujesz profesjonalnej sesji fotograficznej, sama fotografuj się z brzuszkiem, zaangażuj także członków rodziny. Później będziesz żałować, że masz z tego okresu tak niewiele zdjęć
  4. załóż pamiętnik ciążowy - niezależnie od jego formy (internetowy czy tradycyjny) będzie niesamowicie przeczytać go po latach. Możesz później przekazać go swojej córce gdy wejdzie w ten ważny okres swojego życia.
  5. zachowaj jakiś drobiazg - test ciążowy będzie jak wehikuł czasu, gdy weźmiesz go do ręki po latach, poczujesz tę falę szczęścia która towarzyszyła Ci w chwili, gdy dowiedziałaś się, ze będziesz matką
  6. Jeśli posiadasz kamerę lub aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów lub choćby dobrej jakości telefon komórkowy, kręć filmiki z udziałem Brzuszka. Niech to będzie krótka relacja z prac remontowych w pokoju nowego członka rodziny albo spotkanie przy świątecznym stole lub chwila w której powiecie dziadkom że spodziewacie się dziecka. Może uda Ci się zarejestrować moment, w którym Maluch wierci się na i cały brzuch podskakuje? Albo tata niech nakręci Twoją minę podczas badania usg kiedy dowiadujesz się jakiej płci jest dziecko... Możliwości są nieograniczone!
http://marzenakowal-artstudio.blogspot.com/
 A jakie sposoby Wy polecacie na zatrzymanie czasu?    Komentarze