Przejdź do głównej zawartości

Zrób to sama - uszyj przybornik na łóżeczko


Przeciętnie nowy przybornik kosztuje między 25-40zł.
Sama uszyjesz go za grosze, korzystając z tkanin które masz lub za kilkanaście groszy, jeśli zdecydujesz się na zakup nowych ;) Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego, dodatkowo możesz dopasować kolorystykę i dodatki do pozostałych elementów "wystroju łóżeczka".
Mój powstał z resztki materiału z Ikei z którego powstała falbana maskująca i z dwóch poszewek na poduszki ;) mamy więc totalny recykling :D


Zacznij od planu. Najlepiej rozrysuj układ kieszonek i schowków, żeby później nie okazało się, że pogubiłaś się po drodze, a poszczególne elementy nie mieszczą się na bazie przybornika.


Następnie wytnij poszczególne elementy i obszyj ich brzegi, wcześniej zabezpieczając je szpilkami, to znacznie ułatwi pracę.
Pamiętaj żeby nie przyszywać ich zupełnie płasko bo niczego w nich nie zmieścisz, możesz porobić zakładki na mniejszych kieszonkach, a większe uszyć od razu w formie "przestrzennej"

Bardzo wygodne będzie usztywnienie bazy przybornika, ja użyłam plastikowego paska ale równie dobra będzie cienka listewka czy cokolwiek innego.
Przypnij poszczególne elementy do bazy za pomocą szpilek, zapobiegnie to przesuwaniu się podczas przyszywania.


Zamocuj wstążki, na których zawiesisz przybornik na barierce łóżeczka.

 

Gotowe :)


Komentarze