Przejdź do głównej zawartości

TEST Laktator ręczny Lakta Mila


Cena: 43zł


TEST 2014

Laktator na pierwszy rzut oka robi wrażenie "schludnego" (takie tam subiektywne skojarzenie, za pewne z powodu kolorystyki i przezroczystych części), rozmontujemy do na drobne elementy dzięki czemu można go naprawdę dokładnie wyczyścić, a to oczywiście bardzo ważne w kontakcie z mlekiem. Każdy z elementów można spokojnie wyparzać w sterylizatorze, nie matowieją, nie odkształcają się - świadczy to o dobrej jakości.
Materiały z których jest wykonany są bardzo przyjemne, silikon mający kontakt z piersią jest delikatny i elastyczny, całość jest ergonomiczna i pozwala dość wygodnie odciągać pokarm. Plus dla producentów za stworzenie produktu do obsługi którego potrzeba jednej ręki, w innym laktatorze mam gumową gruszkę i niestety obie dłonie muszą brać udział.

Fajne jest to, że jeśli dobrze zassiemy brodawkę, wystarczy ścisnąć rączkę i trzymać, a mleczko płynie, i płynie, i płynie... nie pompujemy jak najęte aż do bólu nadgarstka, nie da się zaprzeczyć że w ten sposób jest też szybciej.
Dodatkowa podstawka (której długo nie używałam, bo nie miałam pojęcia do czego służy ;p ) stanowi świetny stabilizator, bez którego całość jest niestety wywrotna. Ale to mój błąd więc punktu nie odliczam.

Jedyny minus jaki przyznaję produktowi będzie za smoczek załączony do buteleczki. Niestety ma kiepski kształt, w żadne sposób nie przypomina świetnych smoczków imitujących kształtem pierś mamy, z tego powodu mała Testerka... nie potrafiła z niego pić. A korzystamy z wielu różnych smoczków, każdy w innym kształcie i na pewno nie jest to siła przyzwyczajenia. Mleko ciekło jej kącikami ust, złościła się przez to i w efekcie więcej się zmarnowało niż zjadła. Nie jest to jednak zasadnicza rola zestawu, służy do odciągania pokarmu a nie koniecznie do jego podawania, odejmuję więc tylko pół punktu.

Cena jest jak najbardziej przystępna, na tle niektórych markowych laktatorów wręcz bardzo niska. Biorąc pod uwagę jakość wykonania i skuteczność, uważam że produkt jest wart zakupu.

Ocena: 5/6
Opis ze strony producenta: 

Laktator „Lakta Mila” zapewnia skuteczność odciągania pokarmu przy użyciu niewielkiej siły.
Laktator jest bardzo delikatny - łagodnie i bezboleśnie ściąga pokarm. Miękka, silikonowa nakładka na lejek doskonale dopasowuje się do kształtu piersi . 
Jest  cichy w działaniu, co umożliwia ściąganie pokarmu w każdym miejscu.
 Bezpieczny dla Mamy i Dziecka (BPA free).
Produkt został przebadany w akredytowanym laboratorium.
Wszystkie surowce użyte do produkcji są surowcami przeznaczonymi  do kontaktu z żywnością i nie zawierają Bisfenolu A (BPA free).
Laktator spełnia wymagania norm zharmonizowanych Unii Europejskiej
2-funkcyjna podstawka:
*  stabilizuje laktator
* po wysterylizowaniu spełnia funkcję ochronną dla silikonowej nakładki
 Ręczna pompka z antypoślizgowym wkładem ułatwia kontrolowanie siły  i szybkości odciągania pokarmu w zależności od potrzeb każdej Mamy.
Dokręcana butelka, do której spływa odciągany pokarm, umożliwia jego przechowywanie w lodówce (do 24 godzin) lub w zamrażarce (w temp. – 18˚C do 6 miesięcy) oraz podawanie go dziecku bez konieczności przelewania do innych pojemników. W razie potrzeby można wymienić buteleczkę na inną butelkę standardową, np. o większej pojemności. Nawet jeśli laktator nie będzie już potrzebny, w dalszym ciągu Mama będzie mogła wykorzystywać buteleczkę i smoczek.
W zestawie:
  • Laktator
  • Podstawka 2-funkcyjna
  • Nakładka silikonowa na lejek
  • Butelka 150ml
  • Akcesoria do butelki: silikonowy smoczek rozmiar M (średni przepływ) , nakrętka, dysk uszczelniający, przykrywka
http://www.simed.pl/produkty/laktatory/laktator-reczny-lakta-mila/


Komentarze