Przejdź do głównej zawartości

TEST NUK First Choice

Cena: ok 22zł

Opis ze strony producenta: 

Jak przy piersi matki
Brodawka sutkowa matki zmienia swój kształt w czasie karmienia piersią. Dostosowuje się do jamy ustnej dziecka, umożliwiając optymalne przyjmowanie pożywienia i zapewniając najlepszy możliwy trening dla szczęki, podniebienia, języka i warg. Dlatego też smoczki do butelek NUK wzorowane są na kształcie brodawki sutkowej matki w czasie karmienia.

NUK FIRST CHOICE to nie tylko anatomiczny kształt NUK, lecz także karmienie butelką zbliżone do karmienia naturalnego. Sprawia to, że można bez problemów łączyć karmienie piersią i butelką.


Silikon jest to elastyczny, bardzo miękki materiał, bez smaku i zapachu, który dzięki gładkiej powierzchni i idealnej przezroczystości ma bardzo higieniczny wygląd. Dzięki temu, że jest niezwykle odporny na wysokie temperatury (wygotowywanie) i promienie UV oraz temu, że nie zmienia się w kontakcie z tłuszczem zawartym w pokarmie, idealnie nadaje się do produkcji smoczków dziecięcych.

Silikon jest jednakże znacznie mniej wytrzymały na rozciąganie niż lateks oraz jest podatny na uszkodzenie ząbkami dziecka. Jeżeli powierzchnia zostanie naruszona, łatwo ulega dalszemu rozrywaniu. Dlatego też po zauważeniu nawet najmniejszych śladów uszkodzenia smoczek silikonowy należy wymienić na nowy.
Również z uwagi na to smoczki silikonowe do niedawna produkowane były tylko w rozmiarze 1 (0-6 mies.) i 2 (6-18 mies.). W wieku 18 miesięcy dziecko ma już coraz więcej ząbków i może łatwiej przegryźć smoczek i zadławić się jego częścią. Dlatego smoczki silikonowe w rozmiarze 3 (18-36 miesięcy), które NUK niedawno wprowadził do swojej oferty mają gumkę, która jest dodatkowo wzmocniona od wewnątrz - dla bezpieczeństwa Waszego dziecka!
Smoczki NUK dostępne są z nastepującymi otworami przepływowymi dostosowanymi do rodzaju pokarmu:

 • S = bardzo mały otwór - do mleka matki, herbaty, wody i innych płynów
 • M = średni otwór - do mleka modyfikowanego
 • L = duży otwór (smoczki silikonowe) - do papek
 • L = duży otwór w formie krzyżyka (smoczki lateksowe) - do papek
System odpowietrzania NUK AIR SYSTEM
Anatomiczny kształt NUK
Cena: ok 6zł
Praktyczna pomoc w codziennych obowiązkach:

 • pasuje do elektrycznego odciągacza pokarmu NUK e-Motion oraz ręcznego odciągacza NUK Sensitive
 • pasują do niego wszystkie smoczki do butelek NUK First Choice
 • praktyczne przechowywanie - tego samego pojemnika można używać do zbierania odciąganego pokarmu, podgrzewania, jak i do karmienia - bez konieczności przelewania
 • można w nim przechowywać pokarm w zamrażarce do 6 miesięcy
 • pole do wpisania daty i godziny odciągania
 • nadaje sie do wielokrotnego użytku i oczywiście sterylizacji
 • wykonany z polipropylenu (PP) - nie zawiera bisfenolu A
 • pojemność: 150 ml 
Pojemnik NUK na mleko matki
z nakrętką

 • praktyczne przechowywanie - tego samego pojemnika można używać do zbierania odciąganego pokarmu, zamrażania, jak i do karmienia
 • pasuje do lakatorów NUK e-MOTION i Sensitive
Oznaczenie wielkości otworu przepływowego (S/M/L) w smoczkach do butelek NUK FIRST CHOICE jest umieszczone w widocznym miejscu - na podstawie smoczka, przy odpowietrzaczu.

Gdy dziecko pije z butelki, wewnątrz tworzy się próżnia, która utrudnia picie. Dziecko musi ssać przeciwko podciśnieniu w butelce i połyka powietrze, co jest jedną z głównych przyczyn powstawania kolki u niemowląt.

Wszystkie smoczki do butelek NUK posiadają specjalny system odpowietrzania NUK AIR SYSTEM, który reguluje ciśnienie w butelce, zapobiega zaciskaniu się smoczka i minimalizuje ryzyko wystąpienia kolki.
W specjalny odpowietrzacz wyposażone są również ustniki "niekapki" NUK FIRST CHOICE (lateksowe i silikonowe).Specjalny kształt smoczków do butelek oraz uspokajających NUK został opracowany w 1956 roku przez Dr. med. dent. A. Müllera oraz Prof. Dr. Dr. W. Baltersa. Przypomina on kształt brodawki sutkowej matki w czasie karmienia piersią i umożliwia wykorzystanie wrodzonego instynktu ssania dziecka do ćwiczenia mięśni szczęki. Dzięki temu anatomiczny kształt smoczków NUK w naturalny sposób wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka.


Karmienie piersią jest zdecydowanie najlepsze dla dziecka. Ale czasami może nie być możliwe. Najprostszym rozwiązaniem jest wtedy odciąganie pokarmu. NUK opracował specjalny pojemnik do przechowywania mleka matki, aby żadna kropla tego bezcennego pokarmu się nie zmarnowała.

TEST

Do testów dostałam wersję 150ml (która okazała się pojemnikiem na mleko matki) i bardzo fajnie nam się sprawdzała mniej więcej do końca 3 miesiąca, później okazała się za mała do codziennego użytku, ale wystarczająca do herbatki czy wody.

Sama buteleczka jest malutka i poręczna, smoczek zupełnie inny niż w większości butelek ale chyba nie mniej wygodny dla małej buzi. Początkowo niestety Nulka miała kłopoty z mlekiem uciekającym kącikami ust, później nauczyła się z niej ładnie pić.
Niestety, do butelki nie ma zamknięcia, tzn w naszym egzemplarzu nie ma, bo w typowych butelkach oczywiście jest.
Wielki plus za właściwą skalę mililitrów, 100ml to naprawdę 100ml (Avent i TT "oszukują").
Wykonanie butli jak i plastiku w porządku, nic się nie psuje, nie matowieje...

Cena? gdybym miała testować typową butelkę tego producenta powiedziałabym że cena jest w porządku (w aptece wysyłkowej już od 17zł, w sklepach stacjonarnych ok 22zł). Pojemnik na mleko matki który dostałam do testowania kosztuje ok 7zł, do niego potrzeba smoczka za ok 9zł, a więc nie bardzo się opłaca bo jak pisałam wcześniej, brakuje zatyczki, a to trochę nam utrudnia życie.

Generalnie nie mam zastrzeżeń.

ocena 5/5


Komentarze