Przejdź do głównej zawartości

Upał w mieście? Da sie przeżyć!

Temat bardzo na czasie, juz w tym tygodniu na termometrach mają pojawić się rekordowe wskazania temperatury. Kiedy można odpocząć w fotelu w cieniu drzew lub blisko chłodnej wody, żaden upał nie straszny. Niestety lato w mieście jest trudne i męczące. Przypominamy więc o kilku sposobach radzenia sobie z wysokimi temperaturami:


  • rolety (polecam wszelkiego rodzaju zaciemniające zasłony, sami zaopatrzyliśmy się tuż przed upałem w podgumowane roletki od Szwedów, bardzo fajnie izolują mieszkanie od rozpalonego powietrza na zewnątrz, szczególnie zamontowane PO ZEWNĘTRZNEJ stronie okna, szyba pozostaje stosunkowo chłodna i nie oddaje ciepła do pomieszczenia)
  • wiatrak (choć nasz wiatrak znalazł nowego właściciela - bez naszej wiedzy i zgody!- pamiętamy że doskonale pomagał wymieszać powietrze, dawał wrażenie spadku temperatury a teraz w sezonie letnim jest sporo przecen, można wiec już za 35zł zaopatrzyć się w niewielki model)
  • zamiast ogrodowego basenu można posiłkować się wanienką, Bąk będzie się super bawić, schłodzi się (a i rodzica zapewne też) a nie kosztuje ani grosza więcej jak głowi reklama... ;) W domu czy na balkonie - by osłonić przed zalaniem powierzchnię można rozłożyć dużą folię, podłożyć pod jej brzegi cokolwiek co nie pozwoli wodzie uciec zanim nie zbierzemy jej mopem... taaaka zabawa :D 
  • w mieszkaniach jednostronnych bardzo trudno o dobre wietrzenie. Można sobie z tym poradzić uchylając drzwi wejściowe. Fajnie sprawdzi się tu zwykła blokada na łańcuszku (do kupienia w każdym markecie budowlanym za kilkanaście zł). Jest bezpieczna bo Maluch nie wyjdzie z domu, nikt niepowołany do niego nie wejdzie niepostrzeżenie a przeciąg jak ta lala ;p 
  • jeśli dysponujecie czasem, uciekajcie do parków, na basen lub nad jezioro. Dwie godzinki w wodzie pozwolą zaliczyć dzień do udanych i umiarkowanie męczących. Ostatecznie w wyjątkowy upał można skryć się w klimatyzowanej galerii handlowej. Chyba lepsze to niż narażanie siebie i małego dziecka na przegrzanie! 
Życzymy Wam dużo odpoczynku i sił, stanowczo przydadzą się i Wam i nam w nadchodzący ukrop :/ 

Komentarze