Przejdź do głównej zawartości

The Soap Making Bible, Michelle Gaboya

 Wielce obiecujący tytuł niesie ze sobą całkiem sporą dawkę informacji. Z poradnika dowiemy m.in. czym jest i jak działa mydło, jakie są techniki ręcznego wytwarzania mydła i jak radzić sobie z problemami występującymi w każdej z metod, znajdziemy tu sporo wskazówek dotyczących zachowania poszczególnych tłuszczy w procesie zmydlania czy też naturalnego barwienia mydeł, informacje o warunkach w jakich powinno dojrzewać mydło i jak sprawić by nasze wyroby pachniały interesująco, poznamy też sporo przepisów, większość z nich jest prosta i niezbyt kosztowna. Obszerne informacje o regulacjach prawnych dotyczących sprzedaży ręcznie robionych mydeł nie jest dla nas szczególnie pomocna, autorce należy się jednak plus za skrupulatność.
Zabrakło mi paru elementów w tej książce (w końcu mieni się Biblią mydlarstwa) ale generalnie jest dobrze, poradnik jest obszerny i z pewnością każdy dowie się z niego czegoś interesującego, nawet zaawansowany mydlarz ;)
Książka dostaje ode mnie ocenę 5- (minus za wspomniane braki). Dodatkowo obniżyłabym ocenę za dość wysoką cenę ebooka ($12) gdyby nie fakt, że przy umiarkowanej dozie uporu, można znaleźć go za darmo, nawet z legalnych źródeł (co sama autorka umożliwia).
Polecam więc z czystym sumieniem, pani Gaboya wykonała kawałek niezłej pracy.

Komentarze