Przejdź do głównej zawartości

Hity drugiego roku

Podsumowanie nr II bo drugie urodziny już za nami ;)
Najfajniejsze z czym się spotkałyśmy i polecamy:


  • Seria książeczek ...na ulicy Czereśniowej  - Nula będąc fanką książek "opowiadanych" pokochała Czereśniową miłością głęboką i wierną, tak wierną, że sama mam dość (serio, rzygam wiosną na ulicy Czereśniowej). Ale czytam, bo cóż zrobić. A właściwie opowiadam, bo w książeczce nie znajdziecie tekstu, są za to mocno rozbudowane i połączone tematycznie scenki z tytułowej ulicy. Oznacza to oczywiście inną historię za każdym razem i chyba to jest w tej książce najfajniejsze. 

  • Serie Tupio Chrupcio i Kicia Kocia - niezwykle proste a zarazem bardzo mądre opowiadania o myszce i małej kotce, które mają takie same kłopoty jak nasze maluchy. Pomagają dzieciom uporać się z lękami, podpowiadają rozwiązania, pokazują świat. Z ich pomocą nakłoniłam Nule do zaprzyjaźnienia się z nocnikiem, wizyty u lekarza nie przebiegają już w atmosferze rozpaczy, a mycie zębów jest super rozrywką.  
  • kapcie Renbut - z niższej półki cenowej to jedyne buciki, które spełniają moje wymagania, choć niewielkie, to nie do przeskoczenia. Kapcie do żłobka muszą mieć miękką podeszwę i być przewiewne. Niestety tanie tekstylne buciki w większości są sztywne i ograniczają pracę stópki, dodatkowo powodują jej silne pocenie w ciepłym żłobku. Te nie dość, że są elastyczne, to jeszcze mają skórzaną wkładkę. Są przy tym naprawdę tanie (30-35zł), wymiana co kwartał nie jest więc tak bolesna... 
  • puzzle Trefl BABY - są duże i grube, łatwo wziąć je w rączkę, choć początkowo sprawiają trudność, Nula szybko pokochała wyzwania jakie niosą kolejne obrazki i z czasem opanowała składanie do perfekcji. Mamy kilka pudeł, do wszystkich chętnie wraca. A cena nie zabija,można kupić je w tanich sklepach jak Pepco, w marketach.... Wspaniale rozwi
  • Bajki o Śwince Peppie - można być zwolennikiem lub wrogiem bajek, ale nie można im odmówić roli edukacyjnej (jeśli to odpowiednie kino dla małych dzieci). Ta bajka wspaniale rozwija słownictwo, uczy także zasad współżycia rodzinnego i społecznego, zawsze zawiera jakiś prosty morał, uczy wrażliwości. Jest też bardzo krótka,można więc dozować przyjemność by dzieciak nie spędzał 2 godzin przed ekranem. 
  • Rondo kąpielowe - każdy rodzic staje prędzej czy później w obliczu buntu wobec zabiegom higienicznym. U nas trafiło na mycie głowy. Z dziewczynki kompletnie nie przykładającej uwagi do tej czynności, Mała przeistoczyła się w zarzynanego baranka, którego rodzice najwyraźniej próbują ukatrupić w kąpieli. Wrzask był taki, że założę się, że sąsiedzi mieli wątpliwości czy faktycznie jej nie robimy czegoś złego. Miękki daszek pomógł w walce z tłustymi włosami, dziecię przeżyło. Prosta rzecz, a cieszy. 

Komentarze

  1. Czereśniowa rządzi również u nas! :-) Od kilku miesięcy posiadamy również kilka zabawek z Trefla z serii Little Planet, one również są u nas hitem. Pewnie niedługo sięgniemy po puzzle. A rondo kąpielowe kiedyś dostaliśmy w prezencie, ale leży gdzieś na dnie szafy nieużywane i wciąż mam nadzieję, że może jednak nigdy się nie przyda. ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz